tr

Kedi Irkları Derneği

Hakkımızda

KEDİ IRKI DERNEĞİ - HOŞ GELDİNİZ!

(Cat Breed Association- inglizce)

Federasyonun merkezi İstanbul'da bulunmaktadır. Kısa adı CBA (KEDİ-Türkçe).

Biraz tarih. 2011'den bu yana bir grup kedi sever Türkiye'de bir Kamu Kuruluşu kurmaya karar verdi. Kedi severlerin kamu kuruluşu Ocak 2014'te resmi olarak tescil edildi, merkezi İstanbul'da. Kulübün üyeleri farklı milletlerden olmakla birlikte, ana omurgası Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen Rusça konuşan yetiştiricilerden oluşmaktadır. 2016 Yılında Federasyonun Antalya'daki resmi şubesi açıldı. Federasyon, 2014'ten 2016'ya kadar wcf'nin bir üyesiydi, ancak 19.02.2017 tarihinde, Üyeler Genel Kurulu'nun bir kararı ile wcf'den ayrılmaya ve tüzükte tam olarak ve bağımsız olarak çalışmasına izin veren değişiklikler yapmaya karar verdi. Bugün Federasyon, hakimler yetiştirme, kendi en sergilerini düzenleme, standartlar oluşturma, şampiyonluk sertifikaları verme, soyağacı verme, katterileri kaydetme vb. Hakkına sahiptir.

KEDİ üyeleri bireyler, kulüpler ve diğer dernekler olabilir. Herkesle işbirliğine açığız. KEDİ, ortak sergiler ve seminerler için diğer Dernekler ve Federasyonlarla işbirliği anlaşması temelinde çalışır. KEDİ kurallarını dayatmaz, en iyi zihinleri ve felinoloji kulüplerini ve sistemlerini tek bir çatı altında birleştirmeye çalışır. Birlikte rekabet edebilir ve genel olarak Felinolojinin gelişimi için daha fazlasını yapabiliriz!

İlgili kişilere sergiler için profesyonel bir program ve kişisel indirimli bir kulüp alma fırsatı verilir. Gelecekte, tüm KEDİ üyelerinin ve ortaklarının bağlanacağı tek bir şecere veritabanı oluşturulacaktır. Üzerinde çalışma çoktan başladı.

Hoş geldiniz!